İtalya’da tecavüzden 9 yıl hapse mahkum olan futbolcu Robinho Brezilya’da cezasına başladı

Brezilya Yüksek Mahkemesi, İtalya’nın Robinho’nun kendi ülkesinde hapsedilmesi yönündeki talebini kabul etti.

REKLAM

İtalya’da 10 yıl önce bir kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle 9 yıl hapis cezasına çarptırılan eski futbol yıldızı Robinho, cezasını çekmek üzere ülkesi Brezilya’da tutuklandı.

Brezilya yasalarına göre, Robinho’nun gözaltındaki ilk saatlerini, tutuklanmasına yol açan eylemlerdeki olası hukuka aykırılıkların tartışılacağı bir hakimle yapılacak duruşma sırasında geçirmesi bekleniyor.

Bir süre Türk takımı Sivasspor’da forma giydi. gömlek giymekReal Madrid, Manchester City ve Milan gibi Avrupa’nın önemli takımlarında forma giyen Robinho, prosedürlerin tamamlanmasının ardından yetkililerin henüz açıklamadığı bir ceza infaz kurumuna götürülecek.

Avukatları yeni bir duruşma istedi

Brezilya Yüksek Adalet Divanı hakimi Mauro Campbell Marques Çarşamba günkü oylamada “Brezilya suçlular için bir cennet olamaz” dedi. dedi.

Geçtiğimiz Perşembe günü, Yüksek Mahkeme Yargıcı Luiz Fux, eski oyuncunun, temyize kadar kendisini serbest bırakacak olan habeas corpus emri talebini reddetti. Bu talep kapsamında Rohinho’nun avukatları Brezilya’da ulusal egemenlik gerekçesiyle yeni bir duruşma yapılmasını istiyor.

Brezilya’nın vatandaşlarını iade etmemesi, İtalya’nın kendisinin kendi ülkelerine hapsedilmesini talep etmesine yol açtı. Robinho, pasaportunu Mart 2023’te Brezilyalı yetkililere teslim etti.

Robinho kendisine yöneltilen suçlamaları reddetmeye devam ediyor. Milan’daki bir barda kendisini tecavüzle suçlayan kadınla yaşadığı cinsel ilişkinin rızaya dayalı olduğunda ısrar eden Robinho, Pazar günü verdiği bir röportajda İtalya’daki mahkumiyetinin ülkedeki “ırkçılığın” sonucu olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir