Bahar Candan-Nihal Candan Soruşturmasında Yeni Gelişmeler! Tarih belirlendi

Haklarında dolandırıcılık ve kara para aklama suçundan soruşturma açılan, Alisya Bahar Candan için 14 yıldan 44 yıla, Gülnihal Çiçek için ise 8 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, mahkemece kabul edildi.

TARİH AÇIKLANDI

Küçükçekmece 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianame kapsamında Alisya Bahar Candan ve ablası Gülnihal Çiçek, eylül ayında sanık olarak hakim karşısına çıkacak.

Öte yandan davayla ilgili açıklama yapan avukat Burak Temizer, “Yargılamanın ilerleyen aşamalarında yeni mağdurların ortaya çıkabileceğini ve diğer davaların bu davada bir araya getirilebileceğini düşünüyorum. Dolandırıldı Aynı şekilde ülkenin birçok ilinde de hâlâ şikayet etmeyen, parasını geri alacağı inancıyla bekleyen ya da yaşadığı kazadan şikayetçi olan insanlar var.” “İsimlerinin bilinmesini istemeyen mağdurların olduğunu biliyorum” dedi.

SUÇLAMADAN

Küçükçekmece Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede aralarında Nihal ve Bahar Candan'ın da bulunduğu 38 müşteki, 1 şüpheli müşteki ve 21 şüpheli yer aldı.

Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin soruşturmasında adı geçen dolandırıcılık çetesinin elebaşı hakkında karar

İddianamede ayrıca tutuklu zanlı Gülnihal Çiçek'in tutukluluk süresi de dikkate alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi. İddianamede, Onur Apaydın ve İlker Oflu liderliğindeki şebekenin, araçları ucuza sattıkları iddiasıyla vatandaşları sazan sarmalı yöntemiyle dolandırdığı belirtildi.

Kanada baharı

İddianamede Bahar ve Nihal Candan'ın suç örgütünün hiyerarşik ve organik yapısının parçası oldukları belirtiliyor.

(İHA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son yolculuğuna uğurlandı!  43 yıllık eşi gözyaşlarını tutamadı Son yolculuğuna uğurlandı! 43 yıllık eşi gözyaşlarını tutamadı
    Cesedin çekileceği kıyma makinesi çalıştırıldı!  'Demir kaşık da geri çağrıldı' Cesedin çekileceği kıyma makinesi çalıştırıldı! 'Demir kaşık da geri çağrıldı'
Canlı yayında olduğunu unuttu!  ağzından kaçırdıCanlı yayında olduğunu unuttu! ağzından kaçırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir