Beşiktaş, teknik direktör Dusan Alimpijevic'in sözleşmesini uzattı

genişletmek

KAYNAKİHA

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Dusan Alimpijeviç, Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, Beşiktaş Kulübü Basketbol Şubesi CEO'su Özkan Arseven, Beşiktaş Kulübü Erkek Basketbol Takımı Genel Müdürü Nedim Yücel ve Basketbol Şubesi İcra Kurulu Üyelerinden Ahmet Buldan'ın katılımıyla, Görkem Bilgi ve Ali Berke Tükenmez Tüpraş stadında düzenlenen törende, kendisini 2 yıl daha siyah-beyazlılara bağlayan sözleşmeye imza attı.

“Beşiktaş yönetiminin ilk günden bu yana çok desteğini gördüm”

Konuşmasına Başkan Hasan Arat'a, basketbol bölümü CEO'su Özkan Arseven'e, yönetim kurulu ve icra kurulu üyeleri ile genel müdür Nedim Yücel'e teşekkür ederek başlayan Alimpijeviç, şunları söyledi: “Teşekkür ettiğim bu kişiler sayesinde buradayım. Sözleşme uzatması çok kısa bir görüşmeydi. Başta başkanımız Hasan Arat olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimizle aile ortamında çok sağlıklı bir iletişim kurduk. Bu bana sözleşmemi uzatmamı sağladı. “İlk günden bu yana ailemle birlikte Beşiktaş yönetim kurulundan da çok destek aldım” dedi.

“EuroCup’ta tarihi bir başarıya imza attık”

Beşiktaş, teknik direktör Dusan Alimpijevic'in sözleşmesini uzattı
38 yaşındaki teknik adam, iyi bir takım atmosferi yaratmanın başarının en önemli anahtarı olduğunu belirterek, şunları söyledi: “1 yılda harika bir atmosfer yarattık. Hepimiz aynı kazanma arzusuyla buradayız ve mükemmel sonuçlar elde ettiğimizi düşünüyorum. Yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir sürede çok değiştik. Aynı düşüncelerle yola çıktık, geçen yıl Türkiye ve Avrupa kupalarında yarı final oynayarak şampiyonluğu üçüncü sırada tamamladık. Gelecek sezona dair beklentiler arttı. Geçen sezonu sondan üçüncü bitiren bir takımı satın aldık. Son yıllarda Beşiktaş basketboluna ilgi azaldı. Hep birlikte 1 yılda bunu çok yüksek seviyelere çıkardık. EuroCup'ta tarihi bir başarıya imza attık. Bu bir takım başarısıydı dedi.

“Maddi sıkıntı yaşamadan bu noktaya geldik”

Gelecek sezon için antrenmanlara erken başladıklarını belirten Sırp çalıştırıcı, şöyle konuştu: “Bu sezonu henüz bitirmedik. Play-off çeyrek final maçımız var. Aynı zamanda hem yönetim hem de teknik ekiple önümüzdeki sezon daha güçlü bir takım oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Herkes elinden geleni yapıyor. Bu sezon organizasyon olarak Beşiktaş'ın doğru yolda olduğunu herkese gösterdik. Hiçbir maddi sıkıntı yaşamadan bu noktaya geldik” dedi.

“Taraftarlardan aldığımız destek kelimelerle anlatılamaz”

Alimpijeviç, sezon boyunca Juventus taraftarlarından büyük destek aldığını belirterek, şunları söyledi:

“Bu yıl yarattığımız şey gerçekten inanılmaz. Tribünde ne kadar birbirimize bağlı olduğumuzu ve ne kadar enerjik olduğumuzu anlatamam. Taraftarlarımızdan aldığımız destek kelimelerle anlatılamaz. Geçmişte güçlü taraftar kitlesine sahip takımlarla çalıştım ancak bu yıl hiç bu kadar sevgi görmemiştim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir