Binali Yıldırım Erzincan iftarında hemşerileriyle buluştu

Erzincan'a uçakla gelen Yıldırım, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı'nda bir grup partili ve vatandaş tarafından karşılandı.

Kavakyolu Altınpark sosyal tesislerinde düzenlenen iftar programına katılan Yıldırım, konuşmasında milletin refahı için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha da ileriye taşımak için iftar sofrasında bir araya geldiklerini söyleyen Yıldırım, şöyle konuştu: “Erzincanımız ve ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Tüm bunların en yakın tanığı sizlersiniz. Son yirmi yıldır bakan olarak, başbakan olarak, milletvekili olarak, TBMM Başkanı olarak milletimizin her zaman en iyisine layık olduğunu düşünerek gece gündüz çalıştık ve ülkemizi medeniyetlerin üstüne çıkardık. modern. “Yollarımızla, havalimanlarımızla, hızlı trenimizle, iletişim yollarımızla halkımızın gönlüne yer açarak, geleceği için eserler yaratarak ve hepsinden önemlisi halkımızın gönlüne yer açarak bu güne geldik.”

Terörle tüm gücüyle mücadele ettiklerini belirten Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Oğlunuz 15 Temmuz FETÖ terör örgütünün girişiminde başbakandı. O gün insanlar sokaklara döküldü. O alçaklara teslim olmadı. Bayrağımız indirilmedi, ezanımız durmadı, bağımsızlığımızı FETÖ alçaklarına teslim etmedik. Orada da bizimleydiniz, bugün de bizimlesiniz.

Dört gün sonra seçime gideceğiz sevgili kardeşlerim. Pazar günü tekrar sandıklar önümüze çıktığında kararımızı vereceğiz. Bundan bir yıl önce mayıs ayında Erzincan Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a rekor oy vererek onun yeniden seçilmesini sağladınız. Bu nedenle hepinize şükranlarımı sunuyorum. Teşekkür ederim. Şimdi sevgili hemşehrilerim, Erzincan'ımızın önümüzdeki beş yılı için, önümüzdeki beş yılı için de ilçelerimizin yerel yöneticilerini seçiyoruz. Belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi, il meclis üyelerimizi ve grup liderlerimizi seçiyoruz. Yani 5 dakikada vereceğimiz bir kararla önümüzdeki 5 yılın kararını vermiş olacağız.”

Yıldırım, bazı illerdeki adayların Cumhur İttifakı adayı olarak belirlendiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Erzincan da onlardan biri. Partimizce değerlendirilen ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde karar mekanizmalarında alınan karar ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin de mutabakata vardığı karar, Belediye Başkanımız Bekir Aksu'nun Cumhur İttifakı olarak bu dönemde yeniden aday olmasıdır. AK Parti olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak Bekir Aksu da tüm gücümüzle belediye başkanının yanında: “Olacağımızı beyan ettik.” dedi ki

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman da konuşmasında, Cumhur İttifakı adayı Bekir Aksun ile birlikte belediye seçimlerine katıldıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“31 Mart seçimlerinde birbirimize destek olacağız ve yine Cumhur İttifakı adayımızı Erzincan belediye başkan adayı olarak seçeceğiz. İnşallah hem (eski) Başbakanımız Devlet Bahçeli'ye hem de Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Onun için bu birlik ve beraberliğin sonsuza kadar süreceğini söylüyorum.”

Erzincan Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun, Erzincan'ın kardeşlik ve barış şehri olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Erzincan, Türkiye'nin ender şehirleri arasında yer alan, nezaket ve hoşgörünün bir arada olduğu bir şehirdir. Onun için bu şehrin belediye başkanı olarak sizlere hitap ederken, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ediyoruz.” Dedi ki:

İftar programına AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman, AK Parti ve MHP Erzincan il başkanları, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın ardından Cami Kebir'de vatandaşlarla birlikte teravih namazı kılan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı ittifakı adayı Bekir Aksun'un Kızılay Meydanı'ndaki seçim bürosu önünde toplanan kalabalık gruba hitap ederek, yapılacak seçimler için vatandaşlardan destek istedi. 31 Mart'ta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir