Bu yaygın alışkanlık penis sağlığınıza zarar verebilir! İşte çözüm

Kötü duruşun erkek cinsel organları üzerinde ciddi olumsuz etkileri olabileceği ortaya çıktı. Sarkma erektil disfonksiyona ve zayıf ereksiyona neden olabilir. Metro.co.uk erkek sağlığı uzmanı GP Dr Jeff Foster, kötü duruşun yan etkilerinden ve mevcut olabilecek sağlık sorunlarının nasıl düzeltileceğinden bahsetti.

KÖTÜ POSTÜR NEDİR?

Kötü duruş çoğumuz için masa başında oturan, ağır çantalar taşıyan veya telefon ve iPad'lerin üzerine eğilen kişilerde yaygındır. Dr Foster şunları söyledi: “Kötü duruş genellikle yuvarlak omuzlar, kambur bir sırt ve hatta hafifçe öne veya arkaya doğru eğilmiş bir kafa ile kendini gösterebilir. Aşırı göbek aynı zamanda kötü duruşun bir işareti olabilir. Kötü duruş pelvik taban kaslarının zayıflamasına neden olabilir. “. daha da sıkılaşır ve zayıflar.” “Bunlar mesane ve bağırsak gibi pelvik organları destekleyen kaslardır. Kötü duruş sinir fonksiyonlarını da etkileyebilir” dedi.

KÖTÜ POZİSYONUN PENİS SAĞLIĞINA ETKİLERİ

Gevşeme aslında pelvik taban kaslarına bağlı olan çekirdek kasları zayıflatır ve üzerlerindeki artan baskı nedeniyle “daha sıkı ve zayıf” hale gelirler. Dr Foster şunları söyledi: “Penis söz konusu olduğunda, sıkı pelvik taban kaslarına sahip olmak, bu kasların o kadar güçlü olmadığı anlamına gelebilir, bu da cinsel dayanıklılığı azaltabilir (daha zayıf ereksiyonlarla) ve hatta daha zayıf boşalma anlamına gelebilir, bu da daha düşük genel güç anlamına gelebilir. “Orgazm anlamına gelebilir.”

PROSTAT

“Pelvik taban kas problemleri, idrar kaçırma, tuvalete giderken ağrı, pelvik ağrı, penis ve testis bölgesinde baskıya neden olabilen pelvik taban organ sorunlarına yol açabilir. Ayrıca “Ereksiyona” ulaşmakta da zorluk çekebilirsiniz. Duruş, enerji düzeylerini düşürebilir ve genel olarak kendimizi daha yorgun hissetmemize neden olabilir.” “Bunun cinsel uyarılma şansını azaltabileceğini gösteren bazı kanıtlar da var, bu da daha az ereksiyon şansı anlamına geliyor” dedi.

KÖTÜ POSTU NASIL ÖNLENİR?

Buradaki anahtar, penise giden kan akışını iyileştirmek için omurganızı ve pelvik kaslarınızı hizalamaktır.

“Bu durumda omurgayı nötr bir pozisyonda konumlandırmak önemlidir” diye açıklıyor Dr. Bakmak. “İyi bir duruşa sahip olmak için başınızın arkası, kürek kemikleri ve kalçalarınız duvara değecek şekilde bir duvara yaslanın. Topuklarınız duvardan biraz uzakta olmalı. Elinizi belinizin arkasına koyun. Kolay buluyorsanız yapın. o yüzden elini oraya kaydır, sırtını yavaşça duvara yasla. Bu boşluğa zar zor sığabilirsin.” “Eğer işiniz uzun süre oturmanızı gerektiriyorsa, masanızda da iyi bir duruş sergileyebilirsiniz.” Dedi.

iStock-1276586104

Foster şöyle diyor: “Oturduğunuzda ekranınızın göz hizasında olduğundan, ayaklarınızın yere düz bastığından ve ön kollarınızın masa üzerinde rahatça durduğundan emin olun. Duruşunuzu ayarlayarak pelvik kaslarınızın çalışması gerekecektir. , daha etkili bir şekilde kullanılmasına olanak tanıyor, potansiyel olarak penise daha iyi kan akışı sağlıyor, bu da “penis kanla dolduğunda ereksiyon meydana geldiğinden ereksiyon alma şansınız daha yüksek demektir.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İran saldırısından sonra toplandılar!  O ülkelerde de aynı durum yaşandıİran saldırısından sonra toplandılar! O ülkelerde de aynı durum yaşandı
İran İsrail'e saldırdı!  Çok sayıda füze ve İHA fırlatıldı, yeni açıklama: 'Konu kapandı'İran İsrail'e saldırdı! Çok sayıda füze ve İHA fırlatıldı, yeni açıklama: 'Konu kapandı'
İran Saldırısı Sonrası Sinan Oğan'dan Hükümete Çağrı!  İran Saldırısı Sonrası Sinan Oğan'dan Hükümete Çağrı! “Olağanüstü hal derhal ilan edilmeli”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir