Emre Kayışoğlu Esan Eczacıbaşı'nın yeni CEO'su oldu – EKONOMİ

Emre Kayışoğlu, Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye'nin lider doğal kaynaklar şirketi Esan'ın yeni CEO'su oldu.

Emre Kayışoğlu, Savaş Şahin'in 2022 yılından bu yana başarıyla yürüttüğü, Türkiye'nin önde gelen endüstriyel mineral ve metal cevheri üreticisi ve ihracatçıları arasında yer alan Esan'ın CEO'luğunu üstlendi.

Emre Kayışoğlu, kurulduğu günden bu yana pek çok yeniliğe imza atan Esan'ı sürdürülebilir büyüme ve inovasyon odaklı bir geleceğe taşımayı hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: “Esan gibi; Somut çevresel, sosyal ve yönetişim tedbirleri alarak sürdürülebilirlik anlayışımızı güçlendireceğiz. Doğal kaynaklarımızı korumak ve daha verimli kullanmak için yenilikçi çözümler geliştireceğiz. “Stratejik yatırımlarımızla sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm alanında liderlik konumuna ulaşmayı, uluslararası alanda önemli başarılara imza atmayı ve küresel pazarda güçlü bir konum elde etmeyi hedefliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Sosyal sorumluluk projeleriyle karbon ayak izini en aza indirmek, kaynak verimliliğini artırmak ve topluma değer katmak için önemli adımlar atan Esan, yenilikçi, etik ve sürdürülebilir işler geliştirerek sektöründe örnek olmayı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyor. Önümüzdeki dönemde modeller.

Emre Kayışoğlu kimdir?

Kariyerine 2005 yılında Mensan Otomotiv'de üretim mühendisi olarak başlayan Emre Kayışoğlu, 2006-2017 1999-2014 yılları arasında Eti Alüminyum'da satış ve pazarlama süreçlerinden sorumlu olduğu çeşitli görevlerde bulunduktan sonra son olarak Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2017-2024 Yıllar arasında Eti Bakır'a, 2020-2024 2000-2000 yılları arasında ICoNiChem Widnes'de Genel Müdür olarak görev yaptı.

1981 doğumlu Emre Kayışoğlu, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nde 2004 yılında tamamladı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir