En son haberler | Karar, İsrail'in Refah'a yönelik saldırıları nedeniyle alındı! Uluslararası Adalet Divanı: Derhal durdurulmalı

Son haberler: Uluslararası Adalet Divanı, İsrail saldırısı altındaki Gazze'de insani durumun kötüleştiğini ve yeni ihtiyati tedbirlere ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

“İSRAİL DERHAL DURMALIDIR”

Uluslararası Adalet Divanı (UAD), İsrail'in Refah'taki askeri saldırılarını ve diğer eylemlerini derhal durdurması gerektiğine hükmetti.

“RAPORU SUNMAK ZORUNDAYIZ”

Mahkemece yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • İsrail haftalardır Refah'ı bombalıyor, altyapı yok olmak üzere. İsrail sorumluluğunu üstlenmeli. Alınan tedbirler yetersiz.

  • Mahkeme, 28 Mart tarihli ihtiyati tedbir kararında değişiklik yapılması gerektiğine karar verdi. Bu nedenle yeni ihtiyati tedbirlerin gerekli olduğuna karar verildi.

  • İsrail, askeri saldırılarını ve Filistinlilerin kısmen de olsa yok olmasına yol açabilecek yaşam koşulları yaratan tüm eylemlerini derhal durdurmalı.

Thumbs_b_c_f9cdbdd9950b4cbfc62a78d6deb0334b

  • İsrail'in sivillere zarar veren saldırılarını derhal durdurması gerekiyor.

  • İsrail, Soykırımın Önlenmesi Anlaşması kapsamındaki kanıtları korumak için etkili önlemler almalı ve herhangi bir soruşturma ekibinin Gazze Şeridi'ne girmesini engellememelidir.

  • İsrail'in 1 ay içinde Uluslararası Adalet Divanı'na rapor sunması gerekiyor.

GÜNEY AFRİKA'NIN İSTEĞİYLE HAREKETE GEÇİLDİ

Güney Afrika, 10 Mayıs'ta İsrail'in Refah'ta başlattığı saldırıların Gazzelilerin haklarına onarılamaz derecede zarar verdiği gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanı'na başvurarak İsrail'e karşı yeni tedbirler talep etti.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Diyarbakır!  Saldırıya uğrayan avukat tabancayla onu bacağından vurduYer: Diyarbakır! Saldırıya uğrayan avukat tabancayla onu bacağından vurdu
47 öğrenci hastaneye kaldırıldı!  Yedikleri yemek...47 öğrenci hastaneye kaldırıldı! Yedikleri yemek…
Türkiye'de ilk kez görüldü!  Anadolu leoparıyla karşılaştıTürkiye'de ilk kez görüldü! Anadolu leoparıyla karşılaştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir