F.Bahçe'nin Süper Kupa maçında Galatasaray'a karşı sahadan çekilmesinin ardından alacağı penaltı belli oldu! F.Bahçe'den diskalifiye edildiler

Galatasaray ile F.Bahçe arasında Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanan karşılaşmanın 2. dakikasında sarı-lacivertliler sahadan çekildi.

Maçın hakemi Volkan Bayarslan ve yardımcıları, F.Bahçe'nin geri dönmemesi için bir süre bekledi, ancak 4. dakikada maç tatil edildi. Bu kararın ardından Galatasaraylı oyuncular taraftarlarıyla birlikte kutlama ve sevinç yaşamaya başladı. Maçla ilgili kararı Türkiye Futbol Federasyonu ve kurulları verecek.

1 HAFTA İÇİNDE TAMAMLANACAK

TFF öncelikle maç yetkililerinden gelecek raporları bekleyecek (Futbol müsabakaları talimatı, madde 26-3). Raporların alınmasından sonra Disiplin Komisyonlarının görev süresi başlayacaktır (Madde 23-3). Disiplin komisyonları 22-a maddesi uyarınca gıyaben yenilgiye karar verir.

Daha sonra TFF Yönetim Kurulu bu kararı Madde 26-1 uyarınca onaylayacaktır. Tüm bu işlemlerin 1 hafta içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

'YARGILAMADAN YASAKLANACAK'

GALATASARAY---FENERBAHÇE-(EK-PHOTOGRAPHS_37575 (13)

TRT Spor'un haberine göre PFDK, F.Bahçe'yi varsayılan olarak yasaklayacak ve 1 yıl boyunca Türkiye Kupası'na katılamayacak.

Gerçek zamanlı puanlama

MAÇIN FOTOĞRAFLARI

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir