“İki Gözüm Ahmet: Sürgün” Avrupa'da özel gösterim ve gösterim – KÜLTÜR SANAT

Yirmi dört yıl önce vefat eden unutulmaz sanatçı Ahmet Kaya'nın hayatını anlatan “İki Gözüm Ahmet: Sürgün” filminin özel gösterimi gerçekleştirildi.

Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız, Yelda Reynaud gibi yetenekli oyuncuların rol aldığı filmde Ahmet Kaya'yı canlandıran Özgür Tüzer; “Ahmet Kaya gibi bir ismi canlandırmak benim için tarif edilemez bir duygu.

“Sesim ve fiziksel benzerliğim nedeniyle seçildim ve bu benim için büyük bir gurur kaynağı” dedi. Türkiye'de sinema yolculuğuna başlayan film, 11 Nisan Perşembe günü Avrupa'da gösterime girecek.

Ülkemizde sinema yolculuğuna başlayan 'İki Gözüm Ahmet: Sürgün' filminin ekibi, önceki akşam özel bir gösterim için Emar Meydanı'nda toplandı. Geceye, filmin sponsoru olan Başkent İnşaat'ın sahibi Uğur Vergili'nin ortak yapımcısı Tuğba Aras, yönetmen Gani Rüzgar Şavata, başrol oyuncusu Özgür Tüzer'in yanı sıra siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim ve “İki Gözüm” katıldı. Ahmet: Sürgün” seyirciden tam not aldı.

Ahmet Kaya'yı canlandıran başrol oyuncusu Özgür Tüzer, akşam saatlerinde duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Filmimiz için çok emek verdik. Ahmet Kaya gibi bir ismi canlandırmak benim için tarifsiz bir duygu. Sesim ve fiziksel benzerliğim nedeniyle seçildim ve bu benim için büyük bir gurur kaynağı. Kalbim” Duyduğumda patlamak üzereydi. Çekimler yaklaşık 5 ay sürdü. Malatya: “İzmir ve Fransa'da çektik. Seyirci filmimizi yalnız bırakmamalı. Şimdi ve tüm Avrupa'da sinemalarda gösterime gireceğiz. Ahmet Kaya'yı sevenleri bekliyoruz.” Dedi.

11 Nisan'da Avrupa sinemalarında

“İki Gözüm Ahmet: Sürgün” 11 Nisan Perşembe günü Avrupa'da vizyona girecek. Almanya başta olmak üzere Fransa'dan Belçika'ya, Hollanda'dan İspanya'ya, İsviçre ve İtalya'ya kadar toplam 10 ülkede. Ahmet Kaya beyazperdede sevenleriyle buluşacak.

Türkiye'den ayrılıp Paris'te yaşadığı ve orada öldüğü yıllardan ilham alan filmde, sanatçının hayatı ve toplumsal mücadelesi anlatılıyor. İki Gözüm Ahmet: Sürgün” Filmin oyuncu kadrosunda Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin Nakkaş gibi başarılı isimler yer alıyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir