İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi'yi taşıyan helikopter düştü! Görüntüler geldi: 'Bölgeden gelen bilgiler çok endişe verici'

İran devlet televizyonunun haberine göre, iki ülke sınırındaki barajın açılışında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte bulunan Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza yaptı.

İLK YARDIM EKİPLERİ GÖNDERİLDİ

Devlet televizyonu da Reisi'yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza yerine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi.

Reisi'nin konvoyunda 3 helikopterin olduğu bildirildi.

İÇİŞLERİ BAKANI VAHİDİ'DEN AÇIKLAMA

İran İçişleri Bakanı Vahidi yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanını taşıyan helikopter, kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldı.”

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA

İran'ın Doğu Azerbaycan Valiliği, “Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin düşmesine” ilişkin “olası ölüm ve yaralanmalar” konusunda henüz bilgi veremediğini duyurdu.

99

“3 HELİKOPTERDEN 2'Sİ İNDİ, 1'İ DÜŞTÜ”

Doğu Azerbaycan Vali Yardımcısı Cebbarali Zakiri, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin konvoyunda meydana gelen helikopter kazasına ilişkin 3 helikopterden 2'sinin iniş yaptığını ve birinin düştüğünü söyledi.

Zakiri, “Henüz olay yerine gelmedim. Olası yaralanmalar ve sayıları hakkında bir şey söyleyemem. Kazanın nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum.” dedi.

İran Kızılayı'ndan yapılan açıklamaya göre, kazanın Kaleyber ile Verzigan arasında meydana geldiği ve kazanın meydana geldiği bölgenin İHA'larla tarandığı belirtildi.

ACİL TOPLANTI

İran Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi'nin, İranlı dini lider Hamaney'in daveti üzerine acil toplantı yapacağı bildirildi.

“GELEN BİLGİLER ÇOK ENDİŞEYİCİ”

İranlı bir yetkili, “Hala umutluyuz ancak kaza yerinden gelen bilgiler oldukça endişe verici” dedi.

(İHA-AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tüyler ürpertici vahşet!  Kayınbiraderlerini sokakta satırla öldürdülerTüyler ürpertici vahşet! Kayınbiraderlerini sokakta satırla öldürdüler
Araba kiralamak istedi ama şüphelenince gerçeği anladı!Araba kiralamak istedi ama şüphelenince gerçeği anladı!
Maganda'nın dehşeti kameralar önünde!  Otomobilin camını vurarak kırdıMaganda'nın dehşeti kameralar önünde! Otomobilin camını vurarak kırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir