İsrail, Gazze'deki UNRWA okullarına saldırdı: En az 11 Filistinli öldü

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sırasında Birleşmiş Milletler (BM), El Şati mülteci kampı ve El Daraj bölgesini sığınma merkezi olarak kullandı. Mülteci Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA) da bombalandı.

Haberde, Şati mülteci kampında etkilenen okuldan aralarında çocukların da bulunduğu 5 kişinin cesedinin sivil koruma ekipleri tarafından kaldırıldığı, Abdülfettah Hamud okulunda ise 6 sivilin cesedinin bulunduğu belirtildi. Ed-Derec bölgesinde bombalandı.

Haberde, Gazze'nin Şucaiye ilçesinde İsrail ordusunun saldırısına uğrayan bir evden 2 kadının cenazesinin çıkarıldığı bildirildi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah bölgesinde saldırılarını sürdürdüğü vurgulanan haberde, Refah şehrinin batısındaki saldırılarda bir gencin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

İsrail'in güneydeki Han Yunus kentini de bombaladığı aktarılan haberde, gece saldırılarında ölenlerin çoğunun kadın ve çocuklar olduğu belirtildi.

İsrail'in Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana başlattığı saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 626 Filistinli hayatını kaybetti, 86 bin 98 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir