İstanbul Yarı Maratonu bugün ne zaman koşuyor? 28 Nisan 2024'te İstanbul'da hangi yollar kapatılacak? İşte alternatif rotalar…

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

19. İstanbul Yarı Maratonu ve 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu nedeniyle bugün (28 Nisan Pazar) bazı yollar trafiğe kapatılacak. Bu iki büyük olay nedeniyle birçok kişi arama motorlarındaki aramalarını hızlandırdı. İşte 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ve Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu İstanbul ayağı kapsamında kapatılacak alternatif yol ve güzergahlar…

İSTANBUL YARI MARATONU NE ZAMAN VE SAAT KAÇTA?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Spor İstanbul şubesi tarafından düzenlenen 19. Türkiye İş Bankası Yarı Maratonu, bugün (28 Nisan 2024 Pazar) koşulacak.

TRT Spor Yıldız ve Spor TV'de canlı yayınlanacak olan etkinlik, Spor İstanbul'un YouTube kanalından da İngilizce anlatımla canlı olarak takip edilebilecek.

19. İstanbul Yarı Maratonu sporcuları saat 09.15'te Yenikapı'dan start alacak. Kumkapı, Cankurtaran, Çatlamışkapı, Sarayburnu, Sirkeci Işıklar ve Eminönü'nden sonra Galata Köprüsü'nden Karaköy'e geçeceksiniz. Köprünün sonundaki trafik ışıklarından “U” dönüşü yapacak olan yolculuk, Eminönü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Caddesi, Ayvansaray, Haliç köprüsüne ulaşmadan önce bir “U” dönüşü daha yapacak, aynı sahil yolunu kullanacak. ters yönde ilerleyerek Yenikapı'da başladığı yerde bitiyor.

10 kilometrelik yarış Yenikapı'da saat 08.00'de başlayacak. Yarış Sarayburnu'ndan dönüp Yenikapı'da sona erecek. Süre sınırı 10K katılımcı için 1,5 saat, 21K katılımcı için ise 3,5 saat olacaktır.

İSTANBUL'DA HANGİ YOLLAR KAPANACAK?

59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun İstanbul etabı kapsamında saat 07.00'den itibaren Beşiktaş Meydanı ile Zincirlikuyu D-100 güney sapağı, Çatlamışkapı ile Sultanahmet Meydanı trafik ışıkları, Üçler Sokakları, Tavukhane arasında trafik akışı sağlanamayacak. ve Nakilbent, Aksakal Caddesi ve bunlara bağlı cadde ve yollar.

Üsküdar'da Kısıklı Caddesi güneyde Altunizade Köprüsü'nü geçerek D-100 Karayolu'na bağlanıyor, Kuşbakışı Caddesi güneyde Petrol-İş önünde D-100 Karayolu'na bağlanıyor, Mahir İz Caddesi ise Altunizade üzerinden güneyde D-100 Karayolu'na bağlanıyor Köprü, Tophanelioğlu Caddesi D-100 otoyolunun güney erişim yolu trafiğe kapatılacak.

Kadıköy'de Uzunçayır O-1 bağlantı yolu, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu spor kompleksi ve Kadıköy yönüne uzanan Uzunçayır köprülü kavşak, Taşköprü, Fener Kalamış, Ahmet Mithat Efendi, İşletmeci Cemil Topuzlu ve Bağdat caddeleri ile Çetin Emeç caddesi trafiğe kapatılacak. trafik.

ALTERNATİF YOLLAR

Üsküdar yönünü kullanan sürücüler Nuhkuyusu caddesini, D-100 karayolu Kadıköy yönünü kullanan sürücüler Göztepe, Taşköprü, Ahmet Mithat Efendi köprüsünü, İşletmeci Cemil Topuzlu ve Bağdat caddelerini, Çetin Emeç ve Turgut Özal caddelerini, Fahrettin Kerim'i kullanacak. Gökay Caddesi ve D-100 otoyolunu kullanabilecek. Büyükyalı Caddesi'nden gelen akış da Turgut Özal Caddesi'ne yönlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir