Korhan Berzeg'in kafatasına ait olduğu düşünülen parça bulundu – Son Dakika Türkiye Haberleri

17 Ağustos 2023'te Doberman köpeğini Gönen İlçesi Armutlu'daki evinden aldı.Tina' ile yürüyüşe çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Korhan BerzegKaybolmasının üzerinden 312 gün geçtikten sonra 23 Nisan günü saat 13.30 sıralarında Gelgeç mahalle muhtarı Ahmet Gülay Berzeg'in kimliği ve kredi kartı, insana ait olduğu sanılan kıyafet ve kemik parçaları, Armutlu ilçesine 3,5 kilometre uzaklıktaki ormandaki dere kenarında bulundu.

Olay yeri incelemesinde, ayakları parçalanmış kahverengi cüzdan, Korhan Berzeg adına düzenlenmiş 3 farklı bankaya ait kredi kartı, 1 banka kartı, parçalanmış İstanbul ücretsiz ulaşım kartı, İstanbul Mavi kartı, Korhan Berzeg adına düzenlenmiş ehliyet ve nüfus cüzdanı, 5 adet 10 TL, 1 adet 100 TL, 1 adet 50 TL, 1 adet araç anahtarı ve çeşitli anahtarlar ele geçirildi. Savcılık ve olay yerinde hazır bulunan jandarma ekiplerinin müdahalesinin ardından kemik parçaları, kıyafet ve malzemeler incelenmek üzere götürüldü.

KAYIPTAN 316 GÜN SONRA ÖLDÜĞÜ DOĞRULANDI

Kalça ve göğüs kafesine ait olduğu düşünülen ve dokusu bulunmayan kemik parçaları, kızı Nisa Berzeg'den alınan kan örneğiyle karşılaştırılmak üzere DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan analizde kemik parçaları ile kan örneğinin DNA'sının uyuştuğu ve kemik parçalarının Korhan Berzeg'e ait olduğu ortaya çıktı.

3 kadavra arama köpeği ve 62 personel ile bölgede çalışmaların üçüncü gününde, İstanbul Jandarma İl Komutanlığı tarafından kullanıcısıyla birlikte bölgeye gönderilen 3 yaşındaki Belçika Malinois kadavra arama köpeğinin cesedinin kimliği belirlendi. köpeği ara.Sigara içmekTepki verince çalıların arasında tırmıkla yapılan aramada bir kemik parçası daha bulundu. 10 santimetre uzunluğundaki kemik parçası incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, dün 30 kilometrekarelik alanda yapılan ve 300 metrekarelik alanda yoğunlaşan aramalarda yeni bulgulara ulaşıldı. derenin çevresinde metrelerce mesafe var. Ekipler, Bursa, İstanbul ve İzmir'den gelen eğitimli köpeklerle bölgede inceleme yaparken, çalışmaların ilk günü Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölgeye gönderilen üst arama köpeği de arandı.Herkes' sorusu üzerine yapılan saha taramasında 4'üncü günde Korhan Berzeg'e ait kemiğe benzer kol kemiği ve gömlek parçaları bulundu.

YÜRÜYÜŞ YOLU YENİDEN YENİLENDİ

Armutlu ilçesi Fındıklı Deresi mevkiinde, Turplu ve Gelgeç ilçelerinde ormanda 4 gün boyunca sürdürülen aramalar, beşinci günde iki kolda başladı. Diğer kemik parçalarının düşen yaprakların ve toprağın altına gömülmesi durumunda bunlar da tırmıkla ve elle aranır. Jandarma Komando Amirliği ekipleri, İstanbul Jandarma İl Komutanlığı'nın ceset arama köpeği “Duman” ile birlikte, daha önce defalarca aranan Korhan Berzeg patikası üzerinde arama yaptı.

YÜRÜME YOLUNUN TERSİ YÖNÜ DE ARAŞTIRILDI

Ekipler ayrıca Berzeg'in köpeği “Tina” ile yürüyüşe çıktığı yolun ters yönündeki alanı da taradı. 23 Nisan'da Gelgeç Mahallesi Muhtarı Ahmet Gülay'ın, mahalleye gelen su hattında yaşanan sorun nedeniyle dere kenarında bulduğu kemikler, Gelgeç Mahallesi'nde su hattının başından itibaren, mahalleye kadar arandı. Armutlu Mahallesi Fındıklı Deresi Mevkii, yabani hayvanların bölgeye taşınması ihtimaline karşı. Bölgenin sırtlanların da üreme alanı olduğu iddia edildi.

CESET ARAMA KÖPEĞI “DUMAN” KAFATASI PARÇASI BULDU.

İki koldan arama yapan ekipler, 5'inci gün de dere çevresinde yeniden arama yaparak ilk kemik parçaları, Berzeg objeleri ve kıyafet parçaları buldu. Dere boyunca suyun akışı yönünde yapılan aramalarda İstanbul Jandarma İl Komutanlığı'nın ceset arama köpeği “Duman” tarafından Korhan Berzeg'e ait olduğu sanılan kafatası parçası ve 3 kemik bulundu. Gövde altında ve çalılıklarda bulunan kafatası parçası ve kemiklerin DNA tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenilirken, araştırmaların yarın da devam edeceği belirtildi.

BULUNAN PARÇA KAFATASI ÖN YÜZÜNE AİTTİR

23 Nisan'da Korhan Berzeg'e ait ilk kemik parçaları, objeler ve kıyafetlerin bulunduğu dere çevresindeki alanda 5'inci gün yapılan aramalarda bulunan parçanın kafatasının ön kısmına ait olduğu öğrenildi. Bulunan diğer 3 kemikle birlikte İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen kafatası parçasının, bulunan diğer kemiklerle ilişkili olup olmadığı DNA analiziyle belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir