MİT'e nokta operasyonu: Irak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak/Hakurk'ta düzenlediği eş zamanlı operasyonla PKK/KCK üyeleri Tufan Koçer kodu Ahmet BAYAR ve Mervan Zerevan kodu Ahmed İbrahim El Ahmed etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre MİT, PKK/KCK terör örgütü mensupları “Tufan Koçer” kod adlı Ahmet Bayar ve “Mervan Zerevan” kod adlı Ahmed İbrahim El Ahmed'in sızma talimatı aldığını tespit etti. Bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri üssü.

Ardından Irak'ın Hakurk bölgesinde düzenlenen operasyonun ardından eylem hazırlığı yapan Bayar ve El Ahmed adlı teröristler etkisiz hale getirildi.

PKK terör örgütüne 2012 yılında katılan “Tufan Koçer” kod adlı terörist Bayar, daha önce Suriye'de faaliyet gösteren ve örgütün üst düzey üyelerinin korumalığını yapan “Mervan Zerevan” kod adlı Suriyeli terörist El Ahmed de PKK terör örgütüne katıldı. Terör örgütü PKK'nın 2014 yılında Kandil'de suikast eğitimi aldığı öğrenildi. (AA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uyurken sana hiçbir şey olmaz!  10 dakikada 300 bin lira olduUyurken sana hiçbir şey olmaz! 10 dakikada 300 bin lira oldu
İşçiler fark etti!  Bir kazı sırasında bulundu ve etrafı güvenlikle çevrildi. "Topkapı'ya kadar ulaştığı söyleniyor" Yer: Başakşehirİşçiler fark etti! Bir kazı sırasında bulundu ve etrafı güvenlikle çevrildi. “Topkapı'ya kadar ulaştığı söyleniyor. Yeri: Başakşehir.”
İlginç anlar!  Aç domuz...İlginç anlar! Aç domuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir