Ortadoğu'da gerilim tırmandı! Sürpriz gelişme: Biden tatilini yarıda keserek Washington'a dönüyor

İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'da İran konsolosluğunu vurdu. 1 Nisan'daki saldırıda 2'si general 7 kişi hayatını kaybetti. İran, İsrail'in bu saldırısına karşı “cezalandıracağız” derken, İsrail de İran'ın saldırılarına karşı hazır olduğunu açıkladı.

İRAN'A ÇAĞRI: 'DEĞİL'

ABD Başkanı Joe Biden, gelişmeler olması durumunda İsrail'i koruyacaklarını söyleyerek ABD askerlerini bölgeye kaydırdı. ABD istihbaratı, İran'ın olası saldırısını dün veya bu gece gerçekleştireceğini öne sürdü. Bu gelişmelerin ardından gözler Ortadoğu'ya çevrilirken Biden, İran'a saldırı yapmaması çağrısında bulundu.

BİDEN TATİLİYİ YARIYA KESTİ

Biden dün bir hafta sonu için Washington'dan Delaware'e gitti. Şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. NTV'nin Amerika temsilcisi Hüseyin Günay, sosyal medyasından şu açıklamayı yaptı: “Biden, Orta Doğu'daki gelişmeler nedeniyle hafta sonu tatilini yarıda kesip Washington DC'ye dönecek.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    Barış için birleşen düşman aileler çatıştı! Barış için birleşen düşman aileler çatıştı!
Beyoğlu'nda silahlı saldırı: 1 ölü, 4 yaralı!  Çok sayıda polis ekibi sevk edildiBeyoğlu'nda silahlı saldırı: 1 ölü, 4 yaralı! Çok sayıda polis ekibi sevk edildi
CHP'li Tanju Özcan, Kur'an-ı Kerim'e dokunarak ve yemin ederek görevine başladı.CHP'li Tanju Özcan, Kur'an-ı Kerim'e dokunarak ve yemin ederek görevine başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir