Polise bıçakla saldıran şüpheli bacağından vurularak etkisiz hale getirildi

Olay, saat 20.00 sıralarında Muratpaşa İlçesi Kızıltoprak Mahallesi 1001 Sokak üzerindeki bir apartmanda meydana geldi.

Psikolojik sorunları olan Kerim K. ile Alzheimer hastası ve yürüme güçlüğü çeken annesi Feride K. (62) arasında evin balkonunda tartışma çıktı. Daha sonra annesini eve kilitleyip rehin alan Kerim K, elindeki bıçakla mahalle sakinlerini tehdit etmeye başladı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.


Elindeki bıçakla annesini rehin aldı, polise bıçakla saldırdı

Olay yerine ilk gelen Antalya Emniyet Müdürlüğü Motorlu Yunus Timleri, Kerim K.'yi elindeki bıçakları yere bırakması konusunda uyardı. Tüm uyarılara rağmen tekerlekli sandalyede bulunan annesi Feride K.'yi tehdit etmeye devam eden, elindeki bıçakları bırakmayan ve polis ekiplerine bıçakla saldıran Kerim K, kendisine ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Bacağı polis ekipleri tarafından. Sol bacağından yaralanan Kerim K, bölgedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.


“Yeğenim akıl hastasıydı”

Olayın ardından rehin alınan Feride K.'nin ağabeyi Arif Tanrıver (54), şunları söyledi: “Yeğenimin psikolojisi bozuktu. Kız kardeşime saldırdı. Polis direndiği için geldi. Polis, annesine saldırıp direndiği için onu etkisiz hale getirdi. Onu üç kez havaya vurdular ve sonunda ayağından vurdular.” “Psikolojisi çok kötü olduğu için 10 yıl uyuşturucu kullandılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir