SON HABERLER | Erden Timur'un Galatasaray'daki dönemi resmen sona erdi! Erden Timur'un sesi titreyerek “içeriye” işaret etti: Tutunacak hiçbir şeyim kalmadı Galatasaray'a!

Son haberler: Galatasaray Sportif A.Ş. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Erden Timur, düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki dönemde göreve gelmeyeceğini duyurdu.

Timur açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 • Elimde olmayan nedenlerden dolayı günlüğümü bir ay boyunca meşgul ettiğim için dinleyicilerden özür dilerim.

“BANA GÖNDERİLEN ÖZEL MESAJLARI OKUYORSANIZ AĞLAYACAKSINIZ”

 • Konu bu hale geldi, utangaçlaştı vb. Bu şekilde olmadı. Açıklayacağım. Şampiyonluk gününe kadar kimse böyle bir şey söyleyemezdi. Reddederdim. Şampiyonluk en önemli şey. 2 gün sonra açıklayabilirdim ama öyle olmadı. Duruşma uzadıkça zarar verdiğimi bilmeme rağmen devam etmek zorunda kaldım. Yazılı açıklamadan basın toplantısına dönmemin nedeni, bana gönderilen, okursanız ağlayacağınız kişisel mesajların özellikle camianın önemli kişileri tarafından gönderilmiş olmasıdır. Sosyal medyada takipçisi çok olan hesaplara bunları göndererek bizi, kaç yaşında olduğumuzu reddediyorlar ve bu işin arkasında başka bir şey olduğunu söylemek herkese hizmet oluyor.

“YAPTIKLARINIZ İÇTEN GELDİĞİNDE BUNUN İÇİN BİR KÜTÜN YOKTUR”

 • 14 ay boyunca iftiralara, haksızlıklara katlanmamın tek sebebi Galatasaray'dı. Bu rakiplerin dışarıdan yaptığı bir şey değil. Benim bunlarla hiçbir sorunum yok. Ama bu içeriden olduğunda çözüm olmuyor.

“Tutunacak hiçbir şeyim kalmadı”

 • Eğer tutunacak başka bir şeyim olsaydı bu kararı asla vermezdim. Ne yaptığımı bilmiyorum. Söylenen şeyler çok ağır. Ne aracılığımız, ne utanmazlığımız, ne hırsızlığımız kaldı. Taraftar gitmemi istemiyor, ben de istemiyorum ama şubesi yok.

 • Bu insanlar Galatasaray'ı düşünmüyor. Kıskançlık, gelecekte potansiyel bir başkanla ilgili düşünceler… Bir ayağımızın tökezlemesi bekleniyor.

“DİRENCİMİN TEK NEDENİ GALATASARAY”

 • En son Galatasaray kaybettiğinde ağladığımda büyük bir adamdım. Bu yaşa geldiğimde yaşımı söylemeye utanıyorum, kız kardeşimin bana 'Hala böyle misin?' demesini unutamıyorum. Ben bir taraftar olarak Galatasaray'a sadık biriyim, herkes gibi ben de böyle geldim ve görevimi bu şekilde sürdürmeye çalıştım. Birçok iftira ve samimiyetsizliği sıralayabilirim, bunları Galatasaray usulüyle anlatabilirim. İnsan olarak bu konularda duyarlı olmamız gerektiğine inanıyorum.

 • Haksızlıklara çok çabuk tepki veren ve insani bir yanlış varsa orada durmayan normal ben, 10 yaşımdan beri arkadaşlarım dışında gerçek bir arkadaş çevrem yok. Ayrıca çıkar ilişkilerimden dolayı çevreme başka birini almakta da zorlanıyorum. Aslında 13-14 ayı aşkın süredir devam eden, her an yüzlerce kişinin işlediği ve binlerce kişiye ulaşan yoğun, planlı, kasıtlı, haksız, kasıtlı ve organize iftiraya tahammül edebilmemin tek sebebi Galatasaray'dır. insanlar, belki 1-2 ay sabredebileceğim bir yerde. Başka bir neden yoktur.

ghfj

 • Hatalarımın farkındayım ve defalarca özür diledim. Ne yaptığımı düşündüğümde şunu gördüm. Sponsorluk konusunda eleştiri alıyorum. Erden futbolla ilgileniyor, herkes başka konularla ilgileniyor. Diğer konular daha az konuşuldu ve bunlar da sorun değil. Şunu belirtmeliyim ki, kişisel kulübüm ile geçtiğimiz yıl Galatasaray'a sponsorluklarım hariç 40 milyon euro civarında 40 milyon euroluk bir sponsorluğa imza attım. Bu yıl sponsorlukların nerede olduğunu biliyorsunuz. Niyazi Ağabey, İbrahim Hatipoğlu ve Eray Bey'e katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

 • Bu yıl 720 bin gömlek satmayı umuyorum. Nike ile yapılan zaman anlaşmasından dolayı gömlek bulamıyorum. Bu sene forma olsaydı 1 milyon satardık. Yeni anlaşmayla yıllık 50 milyon dolara yakın fark var. Buna ben sebep oldum. Gurur duyduğumuz birçok şey var. Mecidiyeköy, Florya… Bu projeleri ben geliştirip Başkan Burak'a sundum. İnsanları tek tek ikna etmeye çalıştım.

“GALATASARAY'IN SORUNU…”

 • Sormama izin ver. Sizce Galatasaray'ın sorunu bir yıl sonra şampiyon olup olamamak mı? Yoksa Galatasaray'ın her ivme kazandığında başına bu kadar sorun getiren, Galatasaray'ın kalkınma projeleri ve vizyon üretememesini sağlayan, halkı kirleten bu kötü politika mı? Sizce en büyük sorun nedir?

“GALATASARAY'DA ZARAR VERİRDİ”

Bu durum yönetimin içinde mi yoksa dışında mı oldu? “Size bu dönemde Sportif AŞ'de müdürlük veya başkan yardımcılığı teklifi geldi mi?” sorusuna yanıt veren Erden Timur, şunları söyledi:

 • Sayın Başkan ikisini de teklif etti. Bahsettiğim nedenlerden dolayı kabul edemedim. Dışarısı ya da içi gibi değil. Galatasaray'a çok önemli katkıları olan kişiler de vardı. Ayrıca birçok farklı konu var. Konuyla ilgili bir şey söylemek doğru değil, kusura bakmayın. Avantaj sağlamaya çalışmak aynı zamanda Galatasaray'a zarar vermek anlamına da gelir. Dengeli bir şekilde yapılması gerekiyor. Tarsus Amerikan Üniversitesi'nde okudum, kardeşlerimin söylediği her şey yapıldı. Öğrenci birliğinin başkanıydım, bu kuralı değiştirmek istedim. Esas olan büyüklerin sözünü dinlemek olduğu için mantığımızın ötesinde işler yaptık. Bazı şeylerin yok edilmemesi gerekiyor. Kusura bakmayın daha net cevap veremiyorum.

“ICARDI'NİN AYRILACAĞINI SANMIYORUM”

Icardi geldiğinde kendi yöneticileri bile ona söylerdi. Galatasaray'da bir yıl boyunca böyle bir şey yaşadınız, devam edin. Bu teklifler gelecekte tekrarlanacaktır. Mauro gerçekten özel bir insan. Onunla hiçbir şey hakkında konuşmadım, o senin duygularını anlıyor. Böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Geçen yıl da bu kararı dua ederek vermişti. Böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum.

“BENİ PROTESTO ETTİN!”

 • Mesela bir şey oldu ki siz beni, tüm Galatasaraylı gazetecileri protesto ettiniz. Bu daha önce oldu mu? Dışarıdan nasıl yansıdığını bilmiyorum, 'Erden Timur'un basını'. Tam tersine transfer döneminde hiçbir bilgi alınmadığını, hiçbir şey yapılmadığını protesto etti.”

“Kim kime itiraz etti Erden Bey?”

 • Bu bir protesto değil, şikayet…

“Böyle bir şey olmadı.”

 • Herkes başını çeviriyor. Bir tepki gösterildi. Bu yüzden öğle yemeği yedik. Bunu anlatamam arkadaşlar. Kınamadır, tepkidir, protestodur. Bu deneyimlenen bir şeydir. Bunu neden yaptığını söylemiyorum. Bu çok doğru bir şey.

CUMHURBAŞKANI'NIN SORUSUNA CEVAP

 • Bilmiyorum. İstiyor musun diye sorulduğunda söyle dedim. Her Galatasaray taraftarı bunu ister. Eğer gün oraya götürürse, yapacağız. Bu reddettiğim bir şey değil.
Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Nusret'i ayağının tozuyla karşıladı! Nusret'i ayağının tozuyla karşıladı!
Aziz Yıldırım'dan Acun'a inanılmaz sözler: Dışarı çıkamıyorAziz Yıldırım'dan Acun'a inanılmaz sözler: Dışarı çıkamıyor
Fatih Terim Jose Mourinho'ya rakip olabilir!Fatih Terim Jose Mourinho'ya rakip olabilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir