SON HABERLER | Reuters duyurdu: İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Son dakika haber: İsrail Devlet Başkanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti. Haberi veren Reuters İsrailli bir yetkiliye güvendi.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPILDI

Hareket, Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz'ın geçen hafta olağanüstü hal hükümetinden istifa etmesinden sonra bekleniyordu. Gantz, Netanyahu için “mümkün olan en kısa sürede” erken seçim çağrısında bulunmuştu.

EİSENKOT SAVAŞ Kabinesinden İstifa Etti

Daha sonra eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot da istifa mektubunu Netanyahu'ya sunarak savaş kabinesinden istifa etti.

fgdgdh

ABD'nin ateşkesi ve Gazze'deki esir takası planı nedeniyle hükümetindeki ılımlı isimler ile aşırı sağcılar arasında kalan Netanyahu, daha sonraki istifasının ardından şunları söyledi: “İsrail birçok cephede varoluşsal bir savaş veriyor. Şimdi tüm bunlardan vazgeçmenin zamanı değil.” , güçlerimizi birleştirmenin zamanı geldi.”

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mücevherde vahşet!  Öğretmen ve müdür hayatını kaybettiMücevherde vahşet! Öğretmen ve müdür hayatını kaybetti
    Mide ağrısı şikayetiyle oraya gitti... Gözlerine inanamadılar. Mide ağrısı şikayetiyle oraya gitti… Gözlerine inanamadılar.
Kız arkadaşının ilişki teklifini reddetmesi sinir krizi geçirdi!  İşte istediğiniz hapis cezasıKız arkadaşının ilişki teklifini reddetmesi sinir krizi geçirdi! İşte istediğiniz hapis cezası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir