Tesla dünya çapında elektrikli araçların fiyatlarını düşürdü

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Tesla binlerce kişinin işten çıkarılacağını duyurduktan kısa bir süre sonra Avrupa dahil dünya genelinde elektrikli araçlarının fiyatlarını düşüreceğini duyurdu.

REKLAM

Milyarder işadamı Elon Musk'un şirketi Tesla, azalan satışlara ve artan rekabete karşı koymak için bazı otomobillerinin fiyatlarını düşüreceğini duyurdu.

Şirket, Tesla'nın en büyük Avrupa pazarı olan Almanya ile Avrupa'nın diğer bölgelerinin yanı sıra Orta Doğu ve Afrika'da da fiyatların düşürüleceğini duyurdu.

Almanya'da arkadan çekişli Model 3'ün fiyatı 42.990 Euro'dan 40.990 Euro'ya düşecek.

Bu haber, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisinin “tam otomatik sürüş” sisteminin fiyatını neredeyse üçte bir oranında düşürmesinin ardından geldi.

Tesla ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki beş modelinden üçünde, Tesla'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde en popüler modeli ve en çok satan elektrikli aracı olan Model Y küçük SUV'da ve daha eski, daha pahalı modelleri olan Model X ve Tesla'da fiyatları 2.000 dolar düşürdü. S. .

Çin ile rekabet

Şirket, elektrikli araç pazarında, özellikle Çinli rakiplerine karşı, azalan satışlar ve artan fiyat savaşıyla boğuşuyor. Elon Musk'un kişisel itibarının da şirketin algılanmasında rol oynadığına dair raporlar var.

Tesla geçtiğimiz günlerde yılın ilk üç ayında teslimatların yaklaşık dört yıldır ilk kez %8,5 oranında düştüğünü duyurdu.

Wall Street, elektrikli araç üreticisinin Salı günü yayınlanacak üç aylık kazanç raporunu izliyor ve Tesla'nın gelir büyümesinde ve net kârında daha fazla yavaşlama olacağını öngörüyor.

Fiyat indirimi, Tesla hisselerinin hisse başına 150 doların altına düşmesinden bir gün sonra geldi ve geçen yıl elde edilen tüm kazançlar silindi.

Teksas merkezli şirketin hisse senedi fiyatı, azalan satışlar ve artan rekabet nedeniyle bu yıl neredeyse %40 düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir