THY'den yeni işbirliği | Ekonomi haberleri


Türk Hava Yolları Miles&Smiles, Singapurlu seyahat teknolojileri şirketi utu ile ortaklık kuruyor.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Türk Hava Yolları Miles&Smiles, Singapur merkezli seyahat teknolojileri şirketi utu'nun yolculara sunduğu %40 vergi iadesi avantajından yararlanarak giderek büyüyen uluslararası havayolu sadakat programları listesine katıldı.

AP'nin haberine göre, utu Partnerships ticari direktörü Sanjay Chinchwade şunları söyledi: “Hedefimiz, yolculara yurtdışı alışverişlerinde en iyi değeri sunarak vergisiz alışverişi dönüştürmek. Bu ortaklık, Türk Hava Yolları Miles&Smiles üyelerinin sadece %40 kazanmasını sağlamakla kalmıyor. Vergisiz satın alımlardan daha fazla KDV.” “Bonus Mil toplayarak seyahatlerinden daha fazla keyif almalarını sağlıyoruz.” Bir açıklama yaptı.

Türk Hava Yolları Pazarlama Direktörü Arif Ali Gezmişoğlu ise şunları söyledi: “Türk Hava Yolları olarak yolcularımızın seyahat deneyimini geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. utu ile yaptığımız bu ortaklık, Miles&Smiles üyelerimize seyahatlerinde daha fazla değer sunmamızı ve alışverişlerini vergiden muaf hale getirmemizi sağlıyor. Bu, Türk Hava Yolları ile yaptığımız her yolculuğu etkiliyor.” “Bu, bunu gerçekten ödüllendirici bir deneyim haline getirme taahhüdümüzün bir başka adımı.” dedi.

Bugünden itibaren Miles&Smiles üyeleri, utu Tax Free Kartları ile yurt dışında yaptıkları alışverişlerde talep ettikleri vergisiz her 100 ABD Doları iade için 125 ABD Doları uçuş mili kazanabilecekler. Bu avantaj Classic Plus, Elite üyeler ve Elite Plus Miles&Smiles için daha da büyük. Türk Hava Yolları'ndan. utu, Türk Hava Yolları premium üyelerine otomatik 'durum eşleştirme' özelliği de sunuyor; bu özellik, Türk Hava Yolları premium üyelerinin statüsünü Miles&Smiles ile eşleştirerek uçuş millerinde %40'a varan artış sağlıyor.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir