Donald Trump'ın 'sus parası' davasında konuşması yasaklandı!

Yargıç Juan Merchan, eski ABD Başkanı Donald Trump'a 2016 başkanlık seçimleri sırasında “sessizlik vergisi” ödediği suçlamasıyla açılan dört ceza davasından biri olan yetişkin sinema oyuncusu Stormy Daniels'a karşı açılan davada yeni bir karar verdi. Trump'ın davayla ilgili konuşmasını yasakladı.

Yargıç Merchan ayrıca Trump'ın davaya müdahale etmek isteyen avukatlar, mahkeme personeli, savcıların aile üyeleri veya avukatlar hakkında açıklama yapmasını ve potansiyel veya fiili jüri üyeleri hakkında açıklama yapmasını da yasakladı. Yargıç Merchan, Trump'ın jüri üyeleri de dahil olmak üzere adalet sisteminin her düzeyindeki insanlara karşı “tehdit edici, alaycı ve aşağılayıcı” yorumlar yapma geçmişine sahip olduğunu belirtti.

'SESSİZ ÖDEME' DAVASI

Yetişkinlere yönelik sinema oyuncusu Daniels, ilişkileri hakkında sessiz kalmak için 2016 yılında Trump'la 130.000 dolarlık bir ödeme karşılığında bir anlaşma imzaladığını söyledi. Daniels, anlaşmanın Trump tarafından imzalanmaması nedeniyle geçersiz olduğunu savundu. Trump, Daniels'ın iddialarını yalanladı. Ancak 2016 seçim kampanyası öncesinde Trump'ın avukatı olan Michael Cohen, Trump adına Daniels'a kendi hesabından 130 bin dolar ödediğini doğruladı. Cohen daha sonra Trump'ın şirketlerinin kendisine ikramiyeler dahil yaklaşık 420.000 dolar geri ödediğini iddia etti. Cohen, Trump'ın kampanyasına ilişkin soruşturma sırasında “vergi kaçakçılığı” ve “Kongre'ye yalan söyleme” suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Kampanya finansmanı ihlalleri de dahil olmak üzere 9 federal suçlamayı kabul etti ve Aralık 2018'de 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz yıl 4 Nisan'da Trump, söz konusu ödemeyi karşılamak için mali belgelerde sahtecilik yapmakla suçlandığı davada hakim karşısına çıkmış ve duruşmada hakkındaki iddiaları dinledikten sonra 34 suçlamanın tamamını reddetmişti. Davanın ilk duruşması 15 Nisan'da jüri seçimiyle başlayacak. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son seçim anketinde “sürpriz” sonuçlar!  17 büyükşehirde son durumSon seçim anketinde “sürpriz” sonuçlar! 17 büyükşehirde son durum
Suikast planı başarısız oldu!  Lanet bir eğitim dahaSuikast planı başarısız oldu! Lanet bir eğitim daha
Sağlık sorununa dikkat çekti!  Sağlık sorununa dikkat çekti! “İftar ile sahur arasında sakız çiğneyin”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir